„Сините феи“ прекършиха „Люлео“!

0

dunav8806-luleo_brandon12Това е втора победа на сините феи при участията им в евротурнирите досега. Първата бе на 21 ноември в далечната 2008 г., когато надделяха над сръбския „Цървена звезда“ с 56:44.
Мачът не започна добре за русенските момичета. Още в началото гостенките взеха инициативата и почти до средата на втората част поддържаха преднина 5-6 точки. dunav8806-luleo-cumi17Две минути и половина преди почивката обаче възпитаничките на Георги Божков се отърсиха от вцепенението, което ги бе обхванало и след страхотна безответна серия от 8 точки успяха да обърнат развоя и не само ликвидираха преднината на съперничките си, но се оттеглиха за почивка с преднина от 4 точки – 38-34.
dunav8806-luleo_brooks15Бурно подкрепяни от многобройната публика, която непрекъснато скандираше „И преди и сега Дунав прави чудеса“ те продължиха напористата си гира и непрекъснато поддържаха преднина от 7-8 точки. В началото на последната част разликата стана двуцифрена и въпреки отчаяните опити на шведките триумфираха след финалната сирена.
dunav8806-luleo_pozdrav14Страхотен мач направи Цветомира Шаренкапова. Цуми бе безпогрешна в стрелбата за две точки и приключи мача с 21 точки. Дабъл-дабъл от 17 точки и 16 спечелени борби записа Дженифър Брандън, Радостина Димитрова също добави 17 точки за крайния успех.
Кейти Бъси вкара 19 точки за гостенките, а с по 14 завършиха Мартина Сталвант и Анна Бартолд.