„Дунав“ победи „Черноморец“ (Бч) като гост

0

„Дунав“ (Русе) надигра с 2:1 в Балчик местния „Черноморец“ в отложен мач от четвъртия кръг на Североизточната Трета лига.

След нулево равенство през първото полувреме, през което имаха няколко възможности да поразят вратата на домакините, русенци откриха само минута след началото на втората част. Димитров намери добре Тасков в наказателното поле и той с премерен шут изпрати топката в мрежата за 0:1.

Домакините заличиха пасива десетина минути по-късно, когато при суматоха в наказателното поле на русенци, от десетина метра Тодор Кулев стреля неспасяемо за 1:1. В 71-ата минута Димитров вкара втория гол за „Дунав“, а влезлият като резерва Преслав Петков пропусна да направи победата по-изразителна.

С актив от 9 точки от 3 мача „Дунав“ заема трето място в таблицата за класиране, след „Лудогорец III “ и „Септември 98“ (Тервел), които обаче имат мач повече.

Следващия мач на „Дунав“ е в събота, 11 септември. От 17:00 ч. дунавци ще приемат на клубния стадион „Спортист“ (Генерал Тошево)