„Дунав“ отстъпи с 0:3 пред „Локо“ (Пд) на Градския стадион в Русе

0
„Дунав“ отстъпи с 0:3 пред

На Градския стадион в Русе „Дунав“ отстъпи с 0:3 пред пловдивския „Локомотив“ в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за успеха на гостите реализираха Димитър Илиев в 14-ата и Ален Ожболт в 41-ата минута на двубоя, класическото 3:0 оформи Бирсент Карагерен в 87-ата.

„Дунав“ започна много силно и притисна съперника си в половината му. Ситуациите пред вратата на Луков се редуваха една след друга и дори изглеждаше така, сякаш е просто въпрос на време да бъде реализирано първото попадение в мача. Пропуски на Ахмедов и Исаевски обаче лишиха избраниците на Людмил Киров да поведат в резултата.

Вместо гол във вратата на пловдивчани стана обратното. В 14-ата минута Димитър Илиев се възползва от грешка на Диян Димов и прати топката в мрежата на Макенджиев за 0:1. Това като че пречупи устрема на дунавци, те отстъпиха инициативата на „железничарите и четири минути преди края на първото полувреме логично получиха втори гол. Ожболт получи елегантен пас от Димитър Илиев, напредна добре и матира с отличен удар Макенджиев за 0:2

През вторите 45 минути играта бе равностойна, но отново дунавци демонстрираха немощ в завършващата фаза на атаката. Три минути преди края на редовното време Бирсент Карагерен наказа бившите си съотборници с премерен, точен изстрел от непосредствена близост.