„Дунав“ отстъпи с 0:2 на „Берое“

0
„Дунав“ отстъпи с 0:2 при гостуването си на „Берое“

„Дунав“ отстъпи с 0:2 при гостуването си на „Берое“ в мач от в мач от 4-ия кръг на efbet Лига.

И двата гола за домакините паднаха през първото полувреме. Педро Еуженио изведе домакините напред в резултата в 14-ата минута. Карлос Охене хвана цялата линия на отбраната на „Дунав“ неподготвена, центрира в наказателното поле и португалецът Педро Еуженио с шут по земята прати топката в мрежата на Макенджиев.

Иван Минчев удвои в 31-ата минута. Александър Цветков нахлу от втора позиция в наказателното поле на „Дунав“, получи топката и успя да я върне към границата на наказателното поле, откъдето Минчев отправи неспасяем изстрел в ъгъла на Макенджиев.

До края на полувремето дунавци имаха две добри възможности за гол. В 34-ата минута Ахмед Ахмедов изведе в чиста позиция Самир Аясс, но той не успя да преодолее Душан Перниш.  Осем минти по-късно след рикошет пред границата на наказателното поле на домакините топката стигна до Ивайло Лазаров, но ударът му от движение беше право в ръцете на Душан Перниш.

През вторите 45 минути играта беше равностойна, но и двата отбора не съумяха да поразят противниковата врата. В последната минута на добавеното време Мартин Костадинов имаше възможност да вкара „гола на честта“ за „Дунав“, но ударът му бе париран от Перниш.