„Дунав“ отстъпи пред „Левски“ в епична битка

0

„Дунав“ отстъпи пред „Левски“ в епична битка в среща от първия кръг в Суперлигата по волейбол при мъжете.

В зала „Монбат Арена“ русенският тим, за когото това е първи двубой в елита на родния волейбол, отстъпи с 3:2 (23:25, 25:16, 21:25, 25:21, 15:9).

Двубоят започна изключително оспорвано, като „Дунав“ успя да поведе в резултата в средата на първия гейм. Волейболистите, водени от Владо Николов, допуснаха пасив от 20:23 и не успяха да стопят пасива за 23:25.

Втората част отново започна със силно начало на „Дунав“, но „Левски“ направи серия и стигна до 10:10. До края на тази част гостите от София доминираха изцяло и спечелиха на 16.

В третия гейм „Дунав“ бе стабилен от началото и успя да задържи инициативата до края, за да спечели с 25:21.

Четвъртата част бе равностойна, но появата на Марк Макгивърн в състава на „Левски“ наклони везните в тяхна полза и гостите изравниха резултата след 25:21.

В решителния пети гейм „сините“ показаха стабилна игра и се поздравиха с победата след категоричното 15:9.