„Дунав“ отстъпи пред „канарчетата“ (видео)

0

„Дунав“ отстъпи с 1:3 при гостуването си на „Ботев“ (Пд) в мач от група Б на втората осмица в efbet Лига. Русенци, които Русенци пристигнаха в Пловдив, разкъсвани от проблеми, след като треньорът Людмил Киров беше уволнен, а отборът бе воден от помощника му Пламен Донев, поведоха в резултата, но „канарчетата“ постигнаха пълен обрат.

Още в първата минута дунавци имаха възможност да поведат в резултата. Свилен Щерев получи топката в наказателното поле на Ботев и шутира, но слабо и право в ръцете на вратаря Георги Аргилашки. В 10-ата минута Стефан Христов пусна хитър пас от лявото крило в наказателното поле, където Ндонгала се оказа на стрелкова позиция, но не успя да овладее топката и тя излезе в аут.

Така се стигна до 16-ата минута, когато Свилен Щерев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Ботев, където топката бе засечена от Иван Бандаловски, който за малко не си отбеляза автогол, но Аргилашки изби. Топката след това не бе изчистена добре от Антонио Вутов. Тя попадна в Стефан Христов, който от отляво на наказателното поле изненада вратаря на „канарчетата“ с красив удар за 1:0 за „Дунав“!

В 30-ата минута Радослав Терзиев изравни с глава след чудесно центриране на Тодор Неделев.

13 минути след началото на второто полувреме Лазар Марин прави пълен обрат за домакините. Неделев комбинира с включващия се от крилото Лазар Марин, а бранителят надигра Митко Русанов, след което с мощен удар прати топката в далечния ъгъл на Уго Гумиеро за 2:1 за „Ботев“.

С мощен удар в 68-ата минута Антонио Вутов оформи крайното 3:1 за „канарчетата“. Успехът донесе първото място за пловдивчани в група „Б“ на втората осмица. „Дунав“  пък ще се опита да се пребори с „Царско село“ и „Ботев“ (Враца) за директно запазване на мястото в елита.