„Дунав“ направи важна крачка по пътя към оцеляването

0

„Дунав“ направи важна крачка по пътя към оцеляването, побеждавайки като гост „Витоша“ (Бистрица) с 1:0 в първия мач от плейaутите в Първа лига.

Гола за успеха вкара Бирсент Карагaрен  в 48-ата минута на двубоя. След многоходова атака последва разбъркване във вратарското поле на „Витоша“, при което Карагарен се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на Николай Георгиев. Домакините претендираха за засада, но съдията Станислав Тодоров не се поддаде и посочи центъра за подновяване на играта.

Домакините започнаха по-активно срещата и бяха близо до откриване на резултата в деветата минута. Красимир Станоев не успя да изчисти добре топката и Даниел Пеев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му отблизо бе избит от Мартин Луков.

Постепенно дунавци изравниха играта и на свой ред в 38-ата минута бяха близо до откриване на резултата, но след удара на Патев топката се отби от гредата.

Три минути след началото на второто полувреме дунавци откриха резултата, след като Карагарен от малкото наказателно поле прониза вратата на домакините. 15 минути по-късно Шопов излезе очи в очи с вратаря на „Витоша“, но пропусна да удвои и да реши изхода на двубоя. Малко по-късно пък домакините имаха възможност да изравнят, след като Даниел Пеев излезе очи в очи с Луков, но беше настигнат от Петър Патев и топката му беше изчистена.

В последните минути „Дунав“ се прибра в своята половина, но усилията на домакините да стигнат поне до изравняване не дадоха резултат.

Реваншът е на 14 май в Русе. Крайният победител ще срещне победителя от двубоя между „Пирин“ и „Етър“ в директната битка за оцеляване.