„Дунав“ направи крачка към оцеляването, победи „Витоша“

0
„Дунав“ направи крачка към оцеляването

„Дунав“ направи крачка към оцеляването след победа над „Витоша“ като гост с 1:0 в мач-реванш от полуфиналния плейоф за оставане в елита. Двубоят на Градския стадион в Русе в петък завърши 0:0 и с общ резултат от двата мача 1:0 възпитаниците на Людмил Киров се класираха за втория бараж срещу „Септември“. Победителят в него остава в елита, загубилият пък отива на бараж срещу втория във Втора лига.

На стадиона в Бистрица русенци изиграха един перфектен от тактическа гледна точка двубой. Отлично уплътняваха пространствата, без да пропуснат и най-малката възможност за контраатака. Това им даде превес и още в 11-ата минута можеха да поведат. Светослав Ковачев се освободи от двама бранители и стреля от малък ъгъл, топката се отби от стража Василев, но след това Бонев я изчисти от гол линията. Само 5 минути по-късно обаче Исмаил Иса материализира предимството на „Дунав“.  Диян Димов направи продължителен рейд с топката отляво и даде перфектното центриране към наказателното поле. Иса се измъкна на ръба на засадата, засече от движение топката с десния крак и направи вратаря на домакините Християн Василев безпомощен за 0:1.

В 61-ата минута Иса беше близо до дубъл. Нападателят изненада Бонев, като се позиционира пред него, за да овладее дълъг пас на Мартин Ковачев. От около 7-8 метра и почти с гръб към вратата Иса съумя да стреля опасно с глава, но стражът на „Витоша“ с ефектен плонж успя да отбие встрани.

15 минути по-късно Светослав Ковачев със страхотни финтове развинти Гьонов, навлезе в наказателното поле, с с хубав пас изведе Ахмедов съвсем сам по диагонал спрямо вратата, на не повече от 7 метра пред голлинията. Ахмедов стреля ниско по диагонала, а Василев с левия крак отби встрани.

В 79-ата минута Ковачев имаше прекрасна възможност да удвои. Той получи топката от Ахмед Ахмед и от центъра тръгна съвсем сам срещу вратаря. Там опита да заблуди Василев за точния миг, в който ще стреля, но в крайна сметка шутира право в тялото на стража.

Във втората минута на добавеното време „Дунав“ остана с човек по-малко, след като Ковачев получи директен червен картон за саморазправа с Кочилов.