„Дунав“ надигра Миньор (Перник) като гост

0
Волейболистите на „Дунав“ надиграха

Волейболистите на „Дунав“ надиграха като гост „Миньор“ (Перник) с 3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 25: 20) в мач от 17-и кръг на Суперлигата при мъжете.

Това е пета победа на русенския тим в шампионата В пернишката зала „Борис Гюдеров“ домакините стартираха много мотивирано и изненадаха русенци в първата част. Подкрепяни от публиката си те взеха инициативата, задържаха предимството си и спечелиха гейма.

Възходящата им линия се запази до средата на втората част, когато русенци показаха своите възможности и направиха точкова серия, като поведоха с 16:13. До края на гейма „Дунав“ не изпусна водачеството и изравни 1:1.

В следващите две части дунавци диктуваха развоя на играта, стопираха всякакви опити на перничани за съпротива и приключиха мача 3:1.