„Дунав 8806“ каза „сбогом“ на Еврокъп

0

Русенските баскетболистки загубиха 60:67 мача си в Иваново, като гост на местния „Енерегия“ и останаха на трето място в групата. Победа на русенки щеше да ги класира в следващата фаза, след като другият мач от групата се разви благоприятно и „Истанбулски университет“ очаквано се наложи над „Люлео“ с 97:82.

basketball_energia-dunav02До загубата се стигна след ужасна последна част. С малки изключения до 32-ата минута русенки почти непрекъснато водеха в резултата, като през по-голямата част от времето поддържаха преднина от 4-6 точки. В последната четвърт обаче в отбора настъпи необясним срив, от който домакините не пропуснаха да се възползват. Стигна се дотам, че последните четири минути и половина не можаха да отбележат нито една точка…

За състава на „Енергия“, за когото това беше първа и единствена победа в турнира, най-резултатна беше Медведева с 16 точки, една по-малко вкара Маршенкова.

За русенки с по 16 точки завършиха Биляна Степанович и Дженифър Брандън, коят спечели и 12 борби.