„Дунав 8806“ не издържа изпита „Истанбулски университет“

0

Турският отбор показа, че не случайно миналата година е достигнал до полуфиналната фаза на втория по сила европейски турнир и с изключение на началните 2-3 минути, през цялото време на двубоя контролираше събитията на терена.
dunav8806-istanbul_universtat80Още в началото на втората част гостенките направиха разликата в резултата двуцифрена и подпомогнати до голяма степен от неточната стрелба на сините феи, почти през цялото игрово време поддържаха комфортна преднина.
След почивката русенските момичета се вдигнаха на щурм и се опитаха да направят обрат в развоя на мача, но силите им стигнаха само да скъсят дистанцията до 6 точки малко преди края на третата част.
Само за няколко минути след началото на последната четвърт гостенките отново натрупаха солидна преднина от 20 точки и до края на игровото време просто доиграваха мача. Русенски пък изиграха може би най-безрезултатните си 10 минути, през които отбелязаха едва 8 точки.
Биляна Степанович и Дженифър Брандън записаха дабъл дабъл – Степанович от 12 точки и 11 борби, а Брандън – 10 точки и 17 борби. Американката обаче има направи изключително много грешки в стрелбата за 2 точки – едва 5 от 22 стрелби.
dunav8806-istanbul_universtat24За гостенките от Истанбул 20 точки наниза Елизабет Уилямс, която спечели и 10 борби.
Въпреки загубата, с актив от 2 победи и толкова загуби, сините феи запазват всички шансове за класиране за фазата на директните елиминации. Следващите мачове са с шведския „Люлео“ ББК през следващата седмица и с руския „Енергия“ (Иваново) по-следващата