Добър старт на „орлите“ в Шампионска лига

0

В първия си мач от втория квалификационен кръг момчетата на Стойчо Стоев попиляха люксембургския Дюделанж с 4:0. Абел Анисе вкара първия си гол още в своя официален дебют за „орлите”, а за успеха се разписаха също Даниел Абало, Роман Безяк и Фабио Ешпиньо.

ludogorec_luxemburg04Българският шампион откри резултата в 35-ата минута. Кайсара подаде от дясното крило към Марселиньо, който с едно докосване намери влизащия на скорост Абало и испанецът вкара със силен диагонален удар. Седем минути по-късно домакините удвоиха аванса си, а Абало и Марселиньо отново бяха в основата. Испанецът получи технично извеждащо подаване от бразилеца, финтира защитник и стреля с десния крак. Ударът му беше спасен от Жубер, но при добавката Безяк без проблем насточи топката в опразнената врата.

В 65-ата минута „Лудогорец“ стигна до трети гол, след като новото попълнение Абел Анисе се разписа в дебютния си мач. Едва три минути след като се появи на терена, той получи добро подаване от Марселиньо и с отлично насочен удар от границата на наказателното поле намери долния десен ъгъл. Три минути по-късно българския шампион вкара четвърто попадение, след като Фабио Ешпиньо получи перфектно центриране от Йордан Минев и с глава от близко разстояние преодоля вратаря Жубер, с което направи реванша на 22 юли „протоколен“.