Чудото стана! „Дунав“ запази мястото си в елита!

0
Чудото стана

Въпреки песимистичните прогнози, че трябва да стане чудо, за да надделее „Дунав“ като гост на „Септември“, чудото стана! Дунавци спечелиха с 3:2 втория мач в репешажите и с общ резултат 3:3, но с повече отбелязани голове на чужд терен, запазиха мястото си в елита! „Септември“ пък ще трябва да се пребори за оцеляването си в елита с третия в класирането на „Б“-група. Кой ще бъде съперникът им ще стане ясно в петък.

В герой на мача за „Дунав“ се превърна Свилен Щерев, който вкара два от головете. За съжаление в 82-ата минута халфът получи червен картон и бе изгонен от терена, оставяйки съотборниците си в намален състав в заключителните минути на двубоя.

Мачът не започна добре за момчетата на Людмил Киров, които допуснаха гол още в 5-ата минута. Здравко Димитров получи подаване от Алвеш, надигра Инкоом и прати топката в мрежата с техничен удар от десетина метра.

Дунавци обаче не се стъписаха и на свой ред атакуваха вратата на домакините. В 30-ата минута само шансът им попречи да изравнят, след като Ахмедов стреля с глава, топката се отби последователно от дясната греда, тялото на вратаря и отново се отклони от гредата преди да бъде уловена от Георгиев.

Все пак усилията на „светлосините“ не останаха невъзнаградени.  В 41-ата минута Иса успя да прати с глава топката в мрежата на Георгиев, след центриране на Исаевски. Три минути по-късно Свилен Щерев получи перфектно извеждащо подаване от Инкоом и с мощен диагонален удар от десетина метра изведе „Дунав“ напред – 2:1.

След почивката двубоят продължи при поделено надмощие. В 67-ата минута Борис Галчев вкара втори гол за „Септември“. Капитанът на домакините реализира с глава след центриране на Глишик. Само шест минути по-късно обаче дунавци отново ликуваха. Дюлгеров не изчисти добре топката, която стигна до Свилен Щерев и той вкара второто си попадение в мача с бомбен удар от воле.

В 80-ата минута гредата не позволи на „Дунав“ да направи победата си по-изразителна. Иса намери Ахмедов, който стреля с едно докосване, но топката се отби

от напречната греда.

Две минути по-късно Щерев бе изгонен от игра в 82-ата минута след опасно влизане в краката на Здравко Димитров. Домакините се опитаха да материализират численото си превъзходство, но с организирана игра в защита дунавци не допуснаха това да се случи и след изтичане на 5-минутното продължение, дадено от съдията Николай Йорданов заслужено ликуваха – победа с 3:2 и запазване на мястото в елита!