БК „Русе“ с 10 медала от държавното първенство за ученици

0
10 медала и отборна титла

10 медала и отборна титла е активът на БК „Русе“ от държавното първенство за ученици (13-14г.), което се проведе в Русе.

Шампиони на България станаха Кирил Йорданов, Радослав Росенов и Юлиян Стефанов. Сребърни медали спечелиха Северин Йорданов, Юлиян Билчев, Георги Станчев и Стефан Стефанов. С бронзови медали се окичиха Милан Ангелов, Мерджан Амишев и Никола Николов.

Радослав Росенов бе обявен за най-добър боксьор на турнира и бе награден с купа „Васил Минчев“. За най добър треньор на турнира бе отличен Павел Сяров.

Боксов клуб „Русе“ се класира на 1 място в турнира, следван от „Локомотив“ (Сф) и „Черноморец“ (Бс).

Това отлично класиране е резултат от работата на треньорския екип Павел Сяров, Съби Събев, Калоян Димитров, подпомагани от Стойка Петрова. Президента на БК „Русе“ ген. Александър Стефанов награди Ива Николова за заслуги към русенския бокс. Тя е носител на бронзов медал от европейско първенство -жени.