„Барселона“ се класира за ½-финалите след класика над „Ман. Юнайтед“

0
„Барселона“ се класира за ½-финалите

„Барселона“ се класира за ½-финалите в Шампионската лига след след „класически“ успех на „Камп Ноу“ с 3:0 над „Манчестър Юнайтед“. Каталунците прекършиха мечтите на „червените дяволи“ с безмилостни действия в атака само седмица, след като спечелиха и в Англия с 1:0.

Лионел Меси се разписа два пъти още преди почивката, за да подсигури класирането на тима си напред. След почивката точен беше Филипе Коутиньо.

в 16-ата минута аржентинецът открадна топката от Ашли Йънг, финтира бранител на англичаните и с плътен удар прати топката в далечния ъгъл на вратата на Де Хеа за 1:0. Четири минути по-късно звездата на „Барселона“ се разписа още веднъж. Той напредна през центъра и стреля с десния си крак от границата на наказателното поле. Изстрелът му беше слаб, но топката мина под плонжа на Де Хеа и влетя в мрежата за втори път.

В 60-ата минута „Барселона“ направи резултата „класически“. Меси беше оставен свободен, той подаде на Алба, който върна към Коутиньо и с красив удар от 20-ина метра бразилецът не остави никакъв шанс на стража на „Юнайтед“.

Класирането на полуфинал е първо за „Барселона“ от 2015 г. насам. В последните три сезона каталунците отпадаха на четвъртфинал. В полуфиналите каталунците ще чакат победителя от двойката „Ливърпул“ и „Порто“