България победи Казахстан в последната минута

0

България победи Казахстан с 2:1 в контролна среща, играна пред стотина зрители на стадион „Панчо Арена“ в унгарското село Фелчут.

Това е първи успех на селекцията на Петър Хубчев от началото на 2018 година. Капитанът Ивелин Попов даде преднина на България в 23-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Станислав Манолев. Воденият от Станимир Стоилов тим на Казахстан възстанови равенството в 56-ата минута с гол на Еркебулан Тунгишбаев, а двубоят вървеше към равенство, но в даденото от съдията продължение след центриране от свободен удар Николай Бодуров с глава прати топката в мрежата, за което помогна и неразчетено излизане на вратаря на Казахстан.

Така отборът на България в мартенските си проверки записа победа и поражение, след като в петък загуби от Босна и Херцеговина с 0:1 на стадиона на Лудогорец в Разград.

Селекционерът на България Петър Хубчев направи четири промени от мача с Босна и Херцеговина (0:1). Той пусна като титуляри Страхил Попов, Цветомир Панов, Симеон Славчев и Станислав Манолев.

В 23-ата минута Станислав Манолев направи отличен пробив отдясно и бе повален от защитник на Казахстан в наказателното поле. Съдията Томаш Богнар отсъди дузпа, която бе реализирана от Ивелин Попов. До края на полувремето и двата отбора не направиха нищо запомнящо се.

В 56-ата минута Тунгишбайев изравни. Той се възползва от елементарна грешка в защитата на България и вкара с мощен шут във вратата, пазена от Пламен Илиев.

Петър Хубчев опита да промени развоя на събитията с няколко смени. В игра се появиха Тодор Неделев, Радослав Кирилов, Мартин Райнов и Михаил Александров на местата на Манолев, Славчев, Миланов и Панов.

В добавеното време на мача Радослав Кирилов бе съборен на границата на наказателно поле и съдията отсъди пряк свободен удар. Спас Делев застана зад топката и отправи прострелно центриране, което бе засечено от Николай Бодуров във вратата на Владимир Плотников крайното 2:1.