България падна от Норвегия, загуби битката за върха

0
България падна от Норвегия

Българският национален отбор по футбол загуби с 0:1 битката с Норвегия за първото място в група С на трета дивизия в Лигата на нациите.

Тимът на Петър Хубчев изигра най-слабия си мач от началото на турнира и не успя да затвърди добрите впечатления след трите си досегашни успеха. Домакините имаха тотално надмощие преди почивката. След няколко пропуска пред вратата на Пламен Илиев се стигна до 31-ата минута, когато Мохамед Елюнуси засече отблизо подаване на Омар Елабделауи, който размина Петър Занев и Васил Божиков при пробива си отдясно. След попадението норвежците намалиха оборотите, но нашите много трудно организираха смислени атаки.

След почивката българите изравниха играта, но Ивелин Попов и Кирил Десподов не успяха да намерят ефективен завършек в редките добри ситуации. Джошуа Кинг пък по чудо не удвои на празна врата, като пропускът му със сигурност е сред най-фрапантните от началото на турнира.

След този двубой норвежците също събраха 9 точки и излязоха начело в класирането, благодарение на по-добрата си голова разлика. До края на борбата ни предстоят гостуване на Кипър и домакинство на Словения. Норвегия ще има тежки визити и на двата отбора. Двубоите са в средата на ноември.

Първото място в групата гарантира промоция за горната дивизия, както и класиране за финалната четворка. Шампионът на дивизията пък ще получи директна квота за Евро 2020.