„Байерн“ е новият европейски клубен шампион!

0

„Байерн“ е новият европейски клубен шампион- На стадион „Луж“ в Ещорил баварците надиграха трудно на финала в Шампионската лига тимът на „Пари Сен Жермен“ с минималното 1:0! Шампионското попадение отбеляза Кингсли Коман в 59-ата минута

По пътя към трофея „Байерн“ не допусна нито една загуба, като спечели всичките си 11 мача. Баварците вкараха 43 гола в надпреварата и допуснаха едва 8 в своята мрежа. Предишният триумф на „Байерн“ в ШЛ беше преди седем години, а преди това клубът беше №1 още през 1974, 1975, 1976 и 2001 г.

Във финалния мач тимът на Ханзи Флик не беше толкова убедителен, колкото беше в предишните си двубои. Звездната селекция на ПСЖ имаше своите възможности за краен успех. Особено през първото полувреме французите доминираха при чистите положения, но Анхел Ди Мария, Неймар и Килиан Мбапе не успяха да преодолеят “железния” и в този мач Мануел Нойер.

Роберт Левандовски удари греда за „Байерн“ в средата на първото полувреме, а в неговия край германците поискаха дузпа за задържане на Коман от страна на Тило Кеерер. За наказателен удар през втората част настояваха и от ПСЖ, но арбитър пак беше на друго мнение.