12 медала завоюваха русенски спортисти на 12-ия Младежки олимпийски фестивал

0
12 медала завоюваха

12 медала завоюваха състезатели от русенските спортни клубове на 12-ия Младежки олимпийски фестивал, който се проведе в курортен комплекс „Албена“.

Отличията – 4 златни, 4 сребърни и 4 бронзови са в спортовете – лека атлетика(във възрастовите групи юноши младша възраст и девойки старша възраст), баскетбол 3Х3 – юноши и девойки, плажна борба – юноши тежка категория, плажен волейбол (момчета и момичета), плуване (юноши) и футбол (момчета)..

Атлетката на „СЛАК Дунав“ Ива Чиликова, която е Национална шампионка на 1 500 м. за изминалата година спечели безапелационно златния медал сред конкуренцията на девойките старша възраст в състезанието по лека атлетика. Отлично представяне и сребърен медал извоюва бореца на „Юнак-Локомотив“ – Русе Теодор Трифонов в категория над 80 кг. в плажната борба при юношите. Момчетата от баскетболния отбор на „Дунав 2016“ заеха третото място на почетната стълбичка след оспорвани мачове и силна отборна игра. Най-много медали завоюваха младите плувци на „КПС Ирис“ Русе с треньор Павел Тодоров, които плуваха отлично в конкуренцията на традиционно силните клубове от Варна и Бургас. Михаил Данев спечели златния медал в дисциплина 100 м. бътерфлай. В дисциплина 100 м. бруст трето място с еднакво време заеха две русенски момчета – Тони Анастасов и Камен Ангелов. В надпреварата за 100 м. гръб сребърното отличие отиде при Иван Христов, а бронза беше за друг млад плувец от Русе – Любослав Ангелов. В останалите две дисциплини продължи хегемонията на русенските плувци, които заеха златните и сребърните медали –  съответно в 100 м свободен стил – Илиян Илиев и Михаил Данев и в 100 м съчетано плуване – Илиян Илиев и Камен Ангелов. Футболистите и волейболистите от Русе и също изиграха няколко силни мача в групите си и малко не им достигна за да се качат на почетната стълбичка.

Близо 500 бяха участниците, които се състезаваха в 7 вида спорт: лека атлетика, футбол, баскетбол 3х3, тенис на маса, плажен волейбол, плуване и плажна борба. За трета поредна година форумът е международен, като това лято отново се включиха представители на Румъния и Северна Македония.